Choď na obsah Choď na menu
 


11. 2. 2010

 

Tu sa môžete pýtať,odpovedať a prispievať svojimi názormi a to v duchu lásky a pokoja Ježiša krista, nášho Pána a Boha, ktorý je medzi nami a miluje nás.  

- V prípade nevhodných príspevkov, budú zmazané.

- Ak si bude diskusia vyžadovať súkromie, tak môžete písať na e.mail. adresu :

caritas@azet.sk

Ďakujem, že ste prijali pozvanie k dialógu. God bless you +

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

pre "polepšený"

rmvn,19. 6. 2010 14:10

Drahé Božie Dieťa, milovaný brat v Kristovi Ježišovi našom Pánovi i Priateľovi... Pokoj s Tebou
Dakujem za úžasné svedectvo a prajem veľa Božieho požehnania v plnení Jeho plánov. Nech Ti v tom pomáha Božia milosť a všetci anjeli a svätí (najmä Panny Márie) +

ďakujem

polepšený,19. 6. 2010 10:34

dobry den ,citim velky rozpor vo svojej duši.Už niekolko rokov mam ako najvačšie svoje hobby horsku cyklistiku.Mam za sebou aj zopar zraneni(polamane obidve ruky,nohu).Kamarat skončil pred rokom na voziku-poskodena miecha.Citim že tento extremny druh športu akosi nekorešponduje s Božou vôlou.Už dlhší čas rozmyšlam s tym skončiť,a venovať sa dačomu inemu.Sme dobra partia chalanov,a nemam silu skončiť s bajkovanim.No citim že je otazkou času,kedy si vyberie tento pekny šport dalšiu obeť.Ďakujem za radu ako dalej

genialne!!!

jck,18. 6. 2010 16:58

dobry den, az dodnes som netusil, ze tento web exsituje. narazil som nan uplnou "nahodou" ale skor mam pocit, ze to bol bozi prst. je tu neobycajne mnozstvo informacii, takze som tu stravil asi 4 hodiny, ale z obav o svoj zrak uz radsej koncim, lebo nemam este obranny imunny system. chcel som len podakovat autorovi a jeho zdrojom: bravo, dakujem, genialne!!! v buducnosti mam v plane sa sem pravidelne vracat a zvest o tejto stranke budem sirit vokol seba dalej. este raz DAKUJEM!!!

pre Mimu

rmvn,5. 6. 2010 2:02

Drahá sestrička Mima. pokoj s Tebou
Dakujem, že si... prijala pozvanie k diskusii a že sa zaujímaš viac o Božie plány.
Tiež prispievam v kat.forum ako rmvn, a čo sa týka môjho stavu(či knaz alebo iné..), tak všetko má svoj čas(Kaz 3,1). Pre zatiaľ je dôležité to podstatné a to je Boží plán.
Spomínala si, že ťa evokovalo skratka rimskokatolika. Tomu presne nerozumiem. Aká skratka rimskokatolika ? Mohla by si o tom viac napísať ?
Pýtala si sa: prečo Valtorta nebola Cirkvou uznaná (Imprimatur)To záleži na tom aké vydanie si čítala! Totižto ak 1. vydanie má imprimatur, tak podľa cirkev.práva ostatné vydaniauž nepotrebujú mať,pretože sa obsahovo nemenia, len vzhľadom a doplnkami,ktoré sa netýkajú viery a mravov(na ktoré sa Imprimatur nevzťahuje)Ale treba počítať aj s tým, že sa môže stať chyba (úmyselne alebo neumyselne)a v dalších vydaniach pridajú aj vieroučné chyby!
Taktiež je dôležité od koho je imprimatur. Napr. ked len od biskupa, tak to ešte nemusí byť neomylné. Dokonca aj kongregácia pre nauku viery schvaľujú niekedy také vyjadrenia, ktoré sú proti učeniu pápežov (Cirkvi) a tak neomylnosť je výlučne od pápeža a s tým schválením,ktoré sa zhodujes učením pápežov (pozri Vaikan.koncil/Lumen Gentium č.25). Takže najlepšie je imprimatur od pápežov alebo aj iných biskupov, ale so schválením pápeža.

Odporučam knihu: "Tajomné mesto Božie", ktoré má Imprimatur od 7 pápežov. Dokonalé Božie dielo zo zjavenia Ježiša a Márie ct.sr.Márie z Agredy (zjavenia od stvorenia sveta až po nanebovstúpenie Panny Márie.

Ešte čo sa týka Emmerichovej. Mohla by si napísať od koho má Imprimatur ? A čo sa ti na tom diele nevidí dobré ? Prosím, napíš konkrétne
Dakujem, že si ...

rmvn

mima,4. 6. 2010 23:20

Ste vy ten rmvn z kredo.sk? Ste kňaz? Evokovalo mi to skratku rímskokatolíka.
Chcela by som k téme Valtorta. Prečo nebola uznná cirkvou? Myslím imprimatur. Naopak Emerichová bola a jej dielo mi pripadá trochu pritiahnuté za vlasy.

pre Evita

rmvn,11. 2. 2010 16:29

Drahé Božie Dieťa, "Evita" . Pokoj s Tebou :)

Ďakujem za tvoj príspevok a slová povzbudenia. Som rád, že aj táto stránka alebo blogy sú povzbudením pre mnohých ako aj pre teba a dúfam, že búdú aj naďalej.

V tomto diskusnom fóre sa môžu ľudia pýtať na rôzne otázky, ale čo sa týka osobných údajov ako aj súkromných záležitostí bude lepšie písať na tieto odkazy : rmvn@pobox.sk
rmvn@centrum.sk
caritas@azet.sk

... milované Božie Dieťa "Evita" (život alebo víťazstvo?)Boh ťa miluje a má s Tebou úžasný plán. A keďže v tomto Pláne má všetko svoj čas (Kaz 3,1) aj v našom živote-v našich plánoch je čas na modlitbu, prácu, evanjelizáciu, ale aj na osobné stretnutie a zoznámenie.

V tomto duchu poznávania by som chcel povedať, že často-krát poznanie osoby (človeka)odrádza od poznania Božích plánov. Všetky články (stránky) sú pre ľudí, ktorí prichádzajú na internet, aby mohli spoznať viac z Božích plánov (Božiu vôľu).
Moja totožnosť nie je až tak dôležitá, ale skôr to, čo prezentujem : môžeš ma oslovovať "rmvn", pretože vystihuje moju osobu-zmýšľanie, vieru ako aj plány.

Rmvn-rodina Matky všetkých národov. To je význam tejto skratky. Verím, že sa viac spoznáme odstupom času. Pokiaľ budem mať možnosť, tak budem prispievať na internete a dúfam, že budeme navzájom obohatením pre všetkých.

Nech Ťa žehná Pán a nech ťa chráni i daruje svoj Pokoj,na príhovor Panny Márie. +

Pochválený Ježiš Kristus!

evita,11. 2. 2010 11:46

Čítala som Vaše príspevky na stránke i blogu a chcem len vyjadriť vďaku za naozaj hodnotné a také pokoj vyžarujúce slová a články, ktoré sú zároveň veľmi poučné a cítiť z nich veľkú lásku k Ježišovi, Panne Márii a k ľuďom. A hoci mne ako laikovi, ale veriacej duši, neprináleží súdiť Vaše slová, nenachádzam v nich nič čo by sa priečilo aj môjmu zmýšľaniu. Ale predsa len možno taký záujem, či prosbu chcem vyjadriť ak by bolo možné napísať niečo o samom autorovi, aspoň niečo máličko prezradiť o Vás, aby aj my prispievatelia sme mali predstavu kto nám tak pekne ďakuje, že sme prijali pozvanie k dialógu, budem veľmi potešená a ostávam s pozdravom a prianím hojného Božieho požehnania.

diskusia

rmvn,11. 2. 2010 9:54

Skúška :)