Choď na obsah Choď na menu
 


11. 2. 2010

 

Tu sa môžete pýtať,odpovedať a prispievať svojimi názormi a to v duchu lásky a pokoja Ježiša krista, nášho Pána a Boha, ktorý je medzi nami a miluje nás.  

- V prípade nevhodných príspevkov, budú zmazané.

- Ak si bude diskusia vyžadovať súkromie, tak môžete písať na e.mail. adresu :

caritas@azet.sk

Ďakujem, že ste prijali pozvanie k dialógu. God bless you +

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Smrteľné hriechy

Anna,20. 1. 2015 23:08

Prečo katolíci chcú darovať orgány? Píšete, že darovanie spermií, darovanie maternice, vaječníkov je smrteľný hriech. Prečo teda nie je smrteľný hriech darovanie iných orgánov. Ak niekto potrebuje nový orgán, ten druhý, darca musí zomrieť. Ja si myslím, že hoci je to humánny čin, je to nečistota, teda cudzí orgán vo vlastnom tele obdarovaného a aj krádež, nepožiadaš, prečo teda cirkev obhajuje tento čin. Čítala som, že jeden študent podpísal, vraj, keď zomrie, môžu dať jeho orgány inému a on o niekoľko týždňov zomrel... Nejde mi o posudzovanie týchto lekárov, ale o objektívne vyjadrenie sa k tomuto činu, mne sa zdá, že trestnému, mám pravdu? Ja viem, pápež to propaguje, ak som proti tomu, mám hriech, ak s tým nesúhlasím, robia to iba bohatí,
mám otázku, prišla mi pečať živého Boha, čo mám s tým urobiť,
ďakujem
Anna

Re: Smrteľné hriechy

Admin,22. 1. 2015 21:19

KEDY darovanie ľudských orgánov je ťažkým hriechom a kedy dobrou vôľou:

Ťažkým hriechom vtedy, ked je isté, že orgány použiju na usmrtenie človeka alebo experimenty, ktore človeku spôsobuju tyranie, či poškodenie tela.

A to sa deje v pripade darovania spermii, maternice, alebo aj iných organov, ked kvôli nim samotným zabiju človeka alebo ho zmrzačia.

Dobrá vôľa pri darovani organov je vtedy, ak tým chcu zachraniť ineho človeka a to sa deje napr. pri darovani obličky, alebo iných organov, ale nesmie sa kvôli tomu sam zmrzačiť.

Šport

Anna,20. 1. 2015 23:22

Napíšte prosím, ktoré športy sú nevhodné. Veľa športov utužuje vzťahy, avšak Boh chce, aby sme v nedeľu odpočívali. Je vhodné, aby sa športovalo aj v nedeľu, lebo väčšina športov je v nedeľu. Niektoré sa však robia aj na úkor zdravia, vlastne športujem, aby som bol zdravý, ale niekedy zvýšená námaha telu neprospieva, naopak, zvyšuje sa možnosť úrazu, aby som mal vyššiu výkonnosť, doping,
ďakujem, Anna

Re: Šport

Admin,21. 1. 2015 14:18

Nevhodne športy sú extremne nebezpečne športy a nemravné...

extremne nebezpečne su:
- preteky na autách, motorkách, zavodných końoch, lyžiach, sánkach, bojove umenia... všetky, kde hrozí, že pri páde sa zabiju.

nemravne športy:
- krasokorčulovanie, plávanie, kulturistika, gymnastika... všetky, na ktorých sa športovci odhaľuju na tele.

V nedeľu by sa nemalo športovať verejne, ale len sukromne a to v ramci volneho času, zvlašť ľudia, ktorí maju telesne problemy. Šport nesmie na ukor rodiny a Boha sa dávať do popredia.

Deň zasvätenia Bohu

Anonym,28. 9. 2014 14:52

Ktorý deň máme zasvätiť Bohu: sobotu alebo nedeľu ?

Re: Deň zasvätenia Bohu

Admin,28. 9. 2014 14:57

"Prajem si, aby jeden deň alebo aspoň nedeľa bol zasvätený uctievaniu mojej osoby pod menom: "Otec celého ľudstva.

Pre tento sviatok si prajem zvláštnu omšu a zvláštny obrad. Nie je ťažké nájsť odpovedajúce texty v Písme svätom. Ak zvolíte pre tento zvláštny obrad nedeľu, prajem si 1.nedeľu v auguste." (Boh Otec - bl.E.Ravasiovej)

"Moje drahé deti!
Som taká šťastná, že ste sem prišli, a že ste vykonali takú obetu. Som blahoslavená Panna Mária a moje Srdce je prečisté, je nepoškvrnené. Milujem vás, deti moje. Ja som KRÁĽOVNÁ POMOCI a spolu s mojim Synom som vám prišla pomôcť. Želala by som si, aby ste sem prichádzali každú prvú nedeľu v mesiaci a to vždy po prvom piatku. Milujem vás a ďakujem vám za všetko.
Panna Mária sa zjavila s Ježiškom, ktorý nás žehnal znakom kríža. Bol asi jeden až jeden a pol ročný."

15.08.1995 - prostredníctvom Martina - Panna Mária

Viac tu: http://modlitba-kristovej-cirkvi.webnode.sk/news/nedela-zasvatme-den-panovi-/

VAROVANIE z Írska

Anonym,2. 12. 2012 2:48

... sú Varovania z Írska falošnými zjaveniami?

Re: VAROVANIE z Írska

Admin,2. 12. 2012 3:02

Posolstvá a vízie z Írska o Varovaní ľudstva sú falošné, pretože v posolstvách už viac-krát bolo dané také učenie, ktoré protirečí učeniu Cirkvi a pravým zjaveniam Svätých...

Napr. v niekoľkých posolstvách z Írska bolo napísané, že máme očakávať 1000 ročné kráľovstvo, o ktorom sa zmieňuje učenie Cirkvi tak, že už v ňom žijeme, takže ho nemáme očakávať ako keby ešte len malo prísť.

Nebezpečné je na tom aj to, že podľa posolstiev z Írska počas tohto 1000 ročného kráľovstva máme očakávať skutočný príchod Ježiša krista a to ešte pred koncom sveta, čiže pred Jeho definitívnym príchodom, čo nie len že protirečí náuke Cirkvi, ale dokonca môže pomýliť mnohých pokrstených, že na miesto skutočného Ježiša Krista príjmu Antikrista, ktorý sa bude vydávať za Ježiša.

Aj preto nás Ježiš varoval, aby sme nečakali Ježiša pred jeho definitívnym príchodom na konci sveta, lebo ešte predtým prídu mnohí falošní proroci ako aj Antikrist, aby zviedol ak môže,tak aj vyvolených (pokrstených)

Taktiež v posolstvách sa píše, že tento pápež Benedikt XVI. je posledný pápež a po ňom už nebude žiaden, čo takisto protirečí pravým zjaveniam, kedže sv.Malachiáš spomína vo svojich Víziach ešte posledného a nasledujuceho pápeža, ktorý bude po Benediktovi XVI.

A bolo by ešte veľa na písanie, čo všetko je mylné na týchto zjaveniach, ale už tieto závažné rozpory sú podstatným meradlom pre rozlíšenie spomínaných zjavení.

Re: Re: VAROVANIE z Írska

..............,5. 3. 2014 14:05

sv. Malachias mal viziu o tom, kedy bude koniec sveta, hoci Jezis povedal, ze o tej hodine nevie ani Syn len Otec? Bola vizia od Pana? Ved ani nostradamove vizie sa nemaju brat vazne, on sam bol veriaci a nevedel, co s tym( ci to sa uz mylim..?)

Re: Re: Re: VAROVANIE z Írska

Admin,5. 3. 2014 17:10

Najprv treba uveriť, že Ježiš je Boh!!!
To je prvá podmienka, pre pohopenie Slov z Evanjelia.
Dalej, že Boh vie všetko, a tak prijať skutočnosť, že aj Ježiš vie všetko, lebo je Boh.

Čo potom znamená, že o tej hodine nevedel Syn človeka, čiže Ježiš?

Ježiš, ked chcel podstupiť obetu pre človeka, musel sa aj človeku rovnať tým, že pokiaľ bude na zemi ako smrteľný človek, nebude vedieť to, čo nie je pre človeka podstatné ako aj hodina posledného dńa.

Avšak, ked jeho telo bolo vzkriesené a oslávené, nadobudol plné poznanie

A čo sa týka sv.Malachiáša
Prečo sa na to pýtaš?

Ved sv.Malachiáš nepovedal, kedy presne nastane posledná hodina sveta.
Povedal len toľko, že posledným pápežom bude Peter Rímsky, ale kedy presne v aku hodinu sa to stane, tak to nepovedal.

Odpusti mi Boh?

Kindero,10. 2. 2013 18:35

Dá sa vyspovedať z ťažkých hriechov? Veľmi ich ľutujem. Urobila som ich, keď som bola dieťa. Nevedela som, že je to zlé. Odpustí mi Boh?

Re: Odpusti mi Boh?

Admin,10. 2. 2013 20:34

Pokoj s Tebou...

Samozrejme, že odpustí. Len sa treba z toho vyspovedať uprimne.
Boh s tebou

Re: Re: Odpusti mi Boh?

....................,5. 3. 2014 14:01

ak ona nevedela ako dieta, ze su to tazke hriechy, preco su tazke? Podla toho, ake jej pripadali vo svedomi? Co take by mohlo vykonat dieta?

Re: Re: Re: Odpusti mi Boh?

Admin,5. 3. 2014 17:01

Aj deti vedia ťažko zhrešiť

Deti sú aj 12 roční a ked niekoho zavraždia alebo sa dájú na smilstvo pre peniaze je to ťažký hriech. Ide o to, či to urobili vedome a dobrovolne.

Netreba zľahčovať vinu, ale ani sa poddať zufalstvu, že by Ježiš také niečo neodpustil

Krátke šaty a Boh

Anonym,14. 10. 2012 15:03

Kde Boh hovorí o tom, že nosenie krátkych šiat nie je správne?!

Re: Krátke šaty a Boh

Admin,15. 10. 2012 9:45

Boh často-krát v dejinách ľudstva posiela svojich anjelov a svätých...,aby zjavili ľuďom vôľu Boha ako napr. Abrahamovi, prorokom ale aj v dnešnej dobe sv.Brigite Švédskej, sv.faustíne Kowalskej, vo Fatime... a tiež v Garabandale, o ktorom sa vyjadril pápež Pavol VI., že je to "najkrajší príbeh o živote Panny Márie, za ktorý sa jej nedokážeme poďakovať."

Tam povedala Panna Mária "Karmelská", že "výstrih by nemal byť voľný, šaty krátke a rukávy široké."

Re: Re: Krátke šaty a Boh

peťo,23. 2. 2013 12:09

áno, možno to povedala, ale pojem krátke, široké, voľné....to je všetko relatívny pojem. Čo je pre niekoho dlhé, pre iného je krátke. A naopak. Ale čo som si istý čo by určite neschválila, je intrigánstvo, mocenské záujmy a rozšírená zatajovaná pedofília v cirkvi a iné svinstvá. Verím, že veriť je správne, aj že posolstvo viery je čisté, ale cirkev od začiatku jej existencie toto posolstvo potiera.

Re: Re: Re: Krátke šaty a Boh

Admin,24. 2. 2013 0:21

Peťo
Máš pravdu, že ten pojem: "krátke šaty" sa daju rôzne vysvetliť.
Ale ked hovoríš, že "Cirkev ... toto posolstvo potiera" - myslíš tým posolstvo z Garabandalu?

Ak áno, tak treba použiť presnejší význam, pretože Cirkev je Božsko-ľudská ustanovizeň a jej oficiálne učenie je neomylné, ak je schválené pápežom. Ako vieme, tak pápež schvaľoval posolstvá z Garabandalu, ale pokiaľ ide o cirkevných predstaviteľov napr.Kongregacia pre vieru alebo biskupi, ktorí neschvalovali posolstvá z Garabandalu, tak to su ich sukromné názory.

Re: Re: Krátke šaty a Boh

zmätena,5. 3. 2014 13:57

AK mozem, spytat sa, ak vystrih nema byt volny, a ani obtiahnute jemne casti, tak ako? Kazde rifle ak nie su navolno, tak na zahodenie? Elastaky akym sposobom sa mozu kombinovat, ci nemali by sa nosit? Rukavy- tiez by som sa chcela spytat, ako presne a preco sa tak maju nosit? AKo v lete, tricka, tielka? Ako na kupalisku?? Dakujem

Re: Re: Re: Krátke šaty a Boh

Admin,5. 3. 2014 16:54

Volny výstrih je vtedy, ked jej vidieť prsia alebo aspoń časť pŕs.
Pre lepšie porozumenie. Niektorý vrchný odev je taký, že vidieť začiatok pŕs (tzv.prelomová čiara) kde je vidieť oddelené prsia. Aj ked len časť, predsa to už nie je vhodné a mravné. Takto sa Panna Mária ako vzor každej ženy nikdy neobliekala a ani neoblieka.

Potom je taký voľný odev, že aj ked na prvý vzhľad nie je vidieť ani časť pŕs, predsa ak sa žena zohne, vidieť jej do výstrihu, čiže na prsia. S tým maju problém zvlášť ženy, ktoré dojčia deti a preto sa odporuča nosiť taký vrchný odev, kde by mali šnurku na uvolnenie.

Je to podobné ako s krátkou suknou, ktorá je po kolená. Na prvý vzhlad nie je vidieť pod suknu, ale ked si sadne, musí si prekrížiť nohy, aby jej nebolo vidieť pod suknu. Takže výber správneho spodného a vrchného odevu nezáleží ani tak na vzhľadu ako na praktickej stránke. S tým maju ženy zvlášť problém, pretože su viac náchylné na vizuálnu stranku ako prakticku (resp.na to, čo sa nosí ako to vizerá a nie či sa v tom dobre cíti alebo je to praktické)

Jemné šaty (obtiahnuté) tým sa myslí, že by nemali byť priehladné, aby nebolo vidieť časti tela, ktoré mužov vzrušujú. Ked sa pozrieš na Pannu Máriu (vid. Obr.na hlavnej stránke) tak môžeš vidieť, že má jemné šaty ale nepriehladné.

Každé rifle, jeansy, mustangy... su na zahodenie, pretože sú neprievzdušné. Materiál je zámerne tak vyrobený, aby dlho vydržal pri práci, preto ho začali využívať na vidieku ako monterky, ale neskôr sa to tak zvrátilo, že to prešlo do verejnej módy.

Elasťaky takisto by sa nemali nosiť. Ten materiál je neprievzdušný a tak škodí dýchaniu tela.Je to vlastne vedľajší produkt plaveckého odevu.

Ked kupalisko vyberieš zo svojho životneho programu ako aj kupanie v mori a iné takéto verejné športy, či plávania, tak zistíš, prečo Izraeliti (vyvolený národ) ale vôbec aj kresťania by sa nemali na verejnosti ukazovať s krátkymi rukávmi, či odevom.

Stále treba mať navedomí, že Ježiš a Mária ako vzory pre nás.. nikdy nemali a ani nemaju odhalené ruky, či nohy. Či je zima alebo horuco, vždy sa zjavuju odetí od zápästia až po kotníky. Samotná Panna Mária povedala ct.Márii z Agredy, že jej telo nikto nevidel (okrem rúk, ktorými pracovala, nôh a tváre) a tak aj zomrela zahalená. Samozrejme nemyslí sa tým detstvo, kedy ju rodičia dojčili.

Ak to niekto nedokáže, aj napriek tomu, že maju predočami príklad Ježiša a Máriu, tak aspon kvôli zdraviu. Slnečné žiarenie nie je prospešné pre telo, do takej miery, žeby sme ho mohli vystavovať opaľovaniu, či už bez krémov alebo bez nich. Z toho môže byť rakovina.

Dalej pozri sa na pohanov ako sa obliekaju – odhalení až nepoznaju zábrany. My, ak im chceme ukázať cudnosť a dobré mravy, mali by sme sa čo najviac podobať svätým vzorom (Ježiš a Mária) Lebo čím sa potom líšime ? Ved si povedia, že sme skazení ako oni:(

Chce to viac času a postupne sa preto rozhodvať, lebo život je celoživotné obrátenie sa na Ježiša a Máriu.