Co říkal Jan Pavel II. o Medžugorji?

18. 6. 2012
Pope John Paul II

Tyto výroky nejsou ověřené papežským razítkem a podpisem, ale předávali je svědci, kterým je možné věřit. 1. Papež při jednom soukromém rozhovoru řekl vizionářce Mirjaně Soldo: ‘Kdybych nebyl papež už bych byl v Medžugorji a zpovídal bych’ (1987).

2. Mons. Maurillo Krieger, dřívější biskup Florianopolis (Brazílie) byl v Medžugorji čtyřikrát. Ten zapsal: “V roce 1988 po soukromé mši, kterou jsme sloužili s papežem, on aniž by se ho někdo na něco ptal, řekl: ‘Modlete se za mne v Medžugorji.’ Při jiné příležitosti jsem řekl papežovi: ‘Jedu do Medžugorje již po čtvrté.’ Papež se na chvíli odmlčel a odpověděl: ‘Medžugorje, Medžugorje. To je duchovní centrum světa.’ Téhož dne jsem ještě s dalšími brazilskými biskupy mluvil s papežem během oběda a řekl jsem mu: ‘Svatosti, mohu říci medžugorským vizionářům, že vy jim posíláte své požehnání?’ On odpověděl: Ano, ano a objal mne.

3. Skupině lékařů, kteří zvláště chrání důstojnost nenarozeného života, 1. srpna 1989 papež řekl: “Ano, dnes svět ztratil smysl nadpřirozeného. V Medžugorji mnozí hledali a našli tento smysl v modlitbě, půstu a zpovědi.”

4. Korejský katolický týdeník uveřejnil 11. listopadu 1990 následující článek, který napsal předseda korejské biskupské komise Mons. Angelo Kim: “Na závěr posledního biskupské synody v Římě byli korejští biskupové pozváni na oběd s papežem. Mons. Kim se při té příležitosti obrátil na papeže slovy: “Díky vám bylo Polsko osvobozeno od komunizmu.” Papež na to odpověděl: “To není díky mně. To je dílo Panny Marie, jak Ona to oznámila ve Fatimě a v Medžugorji… Jsou biskupové, kteří jsou proti, ale musíme hledět na množství lidu, který to zajišťuje, mnohá obrácení… všechno je to v duchu Evangelia; všechny ty skutečnosti je třeba vážně zkoumat.

5. Papež řekl fra Jozo Zovkovi 20 července 1992: “Starejte se o Medžugorje, chraňte Medžugorje, neunavujte se, vytrvejte. Odvahu, já jsem s vámi. Braňte, sledujte Medžugorje.”

6. Arcibiskup Paraguaye, Mons. Felip Santiago Benetez se v listopadu 1994 ptal Svatého otce jestli je možné dát schválení k tomu, aby se věřící shromažďovali v duchu Medžugorje, zvláště když se scházejí s někým z medžugorských kněží. Svatý otec odpověděl: “Schval všechno co se týká Medžugorje.”

7. V neoficiální části setkání papeže Jana Pavla II. s chorvatskou státní a církevní delegací konaném v Římě 7. dubna 1995 Svatý otec kromě jiného řekl, že existuje i možnost jeho další návštěvy Chorvatska. Při té příležitosti se zmínil o možnosti návštěvy Splitu a též mariánských svatyní Marija Bistrica a Medžugorje. (Slobodna Dalmacija, 8. 4. 1995., str. 3.)

8. 15. března 1997 prezident chorvatské republiky, dr. Franjo Tudžman, řekl: “Opakuji, že mi při mém posledním rozhovoru s papežem Jan Pavel II. řekl, že by při píležitosti návštěvy Bosny a Hercegoviny chtěl navštívit i Medžugorje”.

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.