USA: Arcibiskup Nienstedt odmítl eucharistii obhájcům homosexuálních praktik

15. 10. 2010

USA: Arcibiskup Nienstedt odmítl eucharistii obhájcům homosexuálních praktik

Arcibiskup John C. Nienstedt arcidiecéze St. Paul-Minneapolis odmítl podat svaté přijímání skupině, ve které byly tři řeholnice, jeden kněz a studenti St. John's University a Koleje sv. Benedikta, která měla na sobě viditelné symboly (duhové šerpy) vyjadřující jejich opozici k učení církve o manželství a homosexualitě.

Elizabeth Gleich, studentka druhého ročníku a členka výboru organizace sdružující "sexuální minority", řekla, že skupina měla v úmyslu učinit prohlášení proti arcibiskupově podpoře tradičního manželství a kritizovala arcibiskupa za takové "extrémní vyjádření" učiněné tím, že skupině odmítl podat svaté přijímání.

Nicméně P. Rene McGraw, profesor filosofie na St. John's universitě, řekl, že téhož dne večer sloužil mši svatou a podal přijímání všem členům oné skupiny. Za to ho kritizoval Patrick Reilly z Cardinal Newman Society.